• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret379567
Hava Durumu

Arhavi Ne Yenilir Ne İçilir ?


Arhavi'de Ne Yenir, Ne İçilir? Arhavi'de yöresel yiyip içebileceğiniz yemekler ve mekanlar.

     Arhavi’nin yemek kültürü de Artvin’le aynı özellikleri taşır. Karadeniz’in lezzetli yemeklerinin yanı sıra Artvin’in kendine özgü lezzetlerini de bulabilirsiniz. Yerel yemeklerle beraber isterseniz Türk ve dünya mutfağından farklı lezzetleri, kebap, tavuk ve fast food gibi yiyecekleri de tadabilirsiniz Arhavi’de. Arhavi’de balık   olarak kırmızı pullu dere balığı ile yapılan yemekler oldukça ünlüdür. Bunun yanı sıra kalkan, palamut ve kefal, istavrit gibi balıkları da farklı pişirme şekilleri ile tadabilirsiniz.
           Bölgede genellikle lahana ile yapılan yemekler çok çeşitlidir. Lahana pancarı, lahana dövme, lahana ezme (lu mokteyi), pirinçli lahana (lu princoni) ve lahana sarma bunlardan bazıları. Ayrıca yumurtalı hamsi tava, turşu tava, peynir tava, muhlama, çökelek (minci), el makarnası, hamsili pilav, mısır ekmeği, hamsili ekmek ve tatlılardan da laz böreği, laz baklavası, burma, lapa, kada, termoni,  gibi adıyla da tadıyla da oldukça farklı lezzetleri denemelisiniz.
       Ayrica Arhavi Otelleri kapsamında  yer alan Mençuna Konaklarında Arhavi kestane balı veya Mençuna Organik kestane balı ile Mençuna kara kovan balı yiyebilirsiniz ya da satın alabilirsınız.

 Mençuna Konakları Yemekleri

Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat