• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam95
Toplam Ziyaret384381
Hava Durumu

arhavi-gezi-rehberi


Arhavi Gezi Rehberi - Turistik yerler için tanıtıcı belge bilgi ve tabelalar...

       Doğu Karadeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Artvin’in ikinci büyük ilçesi olan Arhavi, son yıllarda bölge turizminde önemli bir rol oynuyor. Yemyeşil ormanları ve mavinin tonlarının harmanlandığı suları, nehirleri ile görülmeye değer bir yeşil cennet Arhavi. Doğu Karadeniz Dağları’nın kuzeyine yaslanmış ilçe Arhavi, Karadeniz’in tüm güzelliklerini bir anda seriveriyor misafirlerinin önüne. Yemyeşil yaylaları, Çoruh Nehri’nin hırçın akan suları, yüksek dağları, Karadeniz’in sımsıcak insanları ve lezzetli yemekleri ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir köşe.       

      Arhavi’nin tarihi de Artvin ili ile benzerlik gösteriyor. Yaklaşık altı bin yıllık geçmişi ile Artvin Arhavi, köklü bir medeniyete sahip. Bugün bu topraklarda tarihin izlerini görebilirsiniz. Geçmişte Bizans’tan Selçuklulara ve Osmanlılara kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Arhavi Otelleri özellikle son yıllarda tarihi ve turistik faaliyetler önem kazanmış ve artış göstermiştir. Tertemiz plajları ve köklü tarihi ile özellikle ulaşım sorunlarının da giderek çözülmesi ile Karadeniz Bölgesi tatilcilerinin uğrak yeri olmaya başlamıştır Arhavi.               
          Ayrıca Artvin Arhavi’de, Karadeniz Bölgesi’nin en kapsamlı etkinliği sayılan Arhavi Kültür ve Sanat Festivali düzenlenmektedir. 1973 yılından beri düzenlenen ve bölgenin en eski etkinliği de kabul edilen festival, önceleri farklı bir tarihteyken günümüzde eylül ayında düzenleniyor. Her yıl ünlü sanatçıların da sahne aldığı festival vasıtasıyla bölgeye, eylül ayında da çok sayıda yerli ve yabancı turist geliyor. Artvin Arhavi’de giderek gelişen turizm sayesinde Arhavi konaklama tesislerinin sayısı da artmaya başlamış.
        Özellikle Arhavi’nin yemyeşil yaylarına yapılan, ahşap mimarisi ile doğanın kucağında konumlanmış Arhavi butik otelleri, Arhavi Mencuna Pansiyonda konaklamanız için oldukça konforlu seçenekler. Bunun dışında Artvin merkezde ya da ilçe merkezinde irili ufaklı Arhavi butik oteller ve Arhavi pansiyonlar da bulabilirsiniz. İsterseniz Artvin il merkezinde yer alan Artvin şehir merkezi otellerinde ya da butik otel ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz.    
          Artvin ve Arhavi butik otellerinin çoğu yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı hizmet verseler de günün her saati lezzetli Karadeniz yemeklerini tatma fırsatınız var. İşletmecileri oldukça sıcakkanlı ve güler yüzlü, personel gayet yardımsever. Karadeniz insanının sıcaklığını da görebiliyorsunuz.          Siz de bu yılki Karadeniz gezinize Artvin Arhavi’yi eklemek isterseniz sitemizi ziyaret etmenizde fayda var. Sitemizde Arhavi butik otelleri, Arhavi otelleri ve Arhavi otel fiyatları ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz.       Mençuna Şelalesinin karşısında Mençuna Konaklarıda orman  içerisinde dere ve şelale sesiyle uyumak kuş sesleriyle uyanmaya ne dersiniz....


İYİ TATİLLER

Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat