• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret384368
Hava Durumu

Arhavi Gezilecek Ve Gorulecek Yerler


        Artvin  Arhavi'de Gezilecek ve Görülecek yerler oldukça fazla olması ile son zamanlarda Doğu Karadeniz Bölgesinde turizm patlaması yaşanması ve Kamilet Vadisi , Mençuna Şelalesi, çifte köprü, Sarp sınır Kapısı, Batum ve Borçka Karagöl daha da cazip hale getiriyor. 


         Artvin'in şirin ilçesi Arhavi'de  gezilip  görülecek doğal ve tarihi güzelliklere sahip  pek çok yer vardır. Arhavi evlerinin mimarisi Karadeniz mimarisi ve taş dolma köy evleri ile benzerlik gösterse de dış görünüşlerinde işlevsel farklılıklar göze çarpar. Dolayısıyla öncelikle ilçede bir yürüyüş planlamalısınız.
     
         Arhavi’nin sokaklarında çarşılarında hem gezip hem de alışveriş yaparken ilçe kültürünü, taş camii, insanını ve evlerin mimarisini yakından görebilirsiniz. Arhavi’de Cenevizliler döneminden kaldığı sanılan ve gözetleme kalesi olarak kullanılmış Ciha Kalesi’nden Rize ve Gürcistan sınırına kadar olan her yeri gözleyebilirsiniz.

Arhavi gezilecek ve görülecek yerler
       
         En güzel zamanları ilkbahar ayları olan Mençuna Şelalesi’ne gidebilirsiniz.   90 metre yükseklikten düşen Mençuna Şelalesi Türkiye'nin en yüksekten düşen şelalelerinden biridir.

          Artvinin Arhavi ilçesine gelen turistlerin % 90'ı Mençuna Şelalesini görmeden gitmez. Doğanın tüm harikalarını gösterdiği bu bölgede, kar sularının erimesiyle de şelale daha da coşuyor. Ayrıca ilçenin yüksek dağlarında, yaylalarında ve Kamilet Vadisinde yürüyüş düzenleyebilir ve yemyeşil doğada temiz hava ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Arhavi’de tarihi güzellikleri de görebilirsiniz.

Arhavi gezilecek ve görülecek yerler

          Kamilet vadisi, dünya doğa koruma vakfı (wwf)  tarafından Avrupa'nin biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman arasındaki bölgelerden biri olarak ilan etti. Acil olarak korunmasi gereken bu vadide  yürüyüş yapabilir, doğal güzellikleri görebilir, bol bol resim çekebilir, piknik yapabilir, yüzebilir ve suyunu içebilirsiniz.
       
 ARHAVİ ÇİFTE KEMER KÖPRÜLER

         İlçede 18. yüzyılda Osmanlılar tarafından yapılan Çifte kemer köprüler bulunmaktadır. Derecik Köprüsü ve ormanların içinde gemiye benzeyen kayanın bulunduğu Gemi Kayası ve Taş Gemi gibi güzelliklerin yanında Arhavi Merkez Camii, Ulukent Camii, Ortacalar Taş Camii ve Dikyamaç Camii gibi yerler de görülmeye değer.
   
     Artvin Arhavi'de gezilecek yerler arasında Dikyamaç köyünde eski köylülerin kullandığı ve yaşamlarını devam ettirebilmeleri için kullandıkları araç ve gereçlerin sergilendiği Yaşam Tarzı Müzesi bulunmaktadır.


ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ

        ARTVİN ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİ

    Artvin Arhavi ilçesi kamilet vadisinde bulunan Mençuna Şelalesi Türkiye'nin sayılı yüksek ve büyük şelalelerden biridir.

Arhavi gezilecek ve görülecek yerler
  

ÇİFTE KEMER KÖPRÜLER

        18.yüzyılda osmanlılar tarafından yapılan çifte köprü (çifte kemer köprü) köprüler yapısı ve tarihi özelliği ile gözde yerlerden biridir. Bol bol fotoğraf çekilebilir ve gezebilirsiniz.

     Artvin Arhavi yaylaları çok meşhurdur. Arılı köyü istikametinden ulaşılan yaylalar sırasıyla sazlık yaylası, Taşdibi Yaylası, Bataklık, Kocakarı Yaylası, Güloğlu Yaylası, Nopapen Yaylası, Kitmir Yaylası, Arpaçay Yaylası, Yurt Yaylası, Sırt Yaylası, Orta yayla, Alacagöle Yaylası, Dikme Yaylası, Sefayil Yaylası'dir.


Arhavi Ciha Tepesi 


 KAMİLET VADİSİ

Kamilet vadisi yeşilin her tonunun bulabileceğiniz doğa harıkası bir vadi'dir
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat