• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mencuna
  • https://twitter.com/mencunakonaklar

    • MENÇUNA KONAKLARI
    • Gsm:0533 527 42 12
Mençuna Şelalesi

 ARHAVİ MENÇUNA ŞELALESİArtvin Konaklama 
Mençuna Konakları
 ARTVİN OTELLERİ
Artvin Pansiyonları
Artvin Bungalov

Artvin Bungalov Evleri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam96
Toplam Ziyaret377823
Hava Durumu

artvin-arhavi-kestane-balı


      ARTVİN ARHAVİ KESTANE BALI
              Artvin, yaylaları, köprüleri, doğasının yanında meşhur kestane balı bulunmaktadır. Artvin Arhavi kestane balı, yöre halkının gerek fenni peteklerde gerekse kara kovanlarda doğa içerisinde konuşlanarak üretilen ballardır. Artvin'de kestane ağaçlarının fazla olması sebebiyle bu ağaçların çiçeklerinden arıların elde ettikleri ballardır. 

Acı Bal Veya Deli Bal


                Artvin Arhavi kestane balları acı bal yada deli bal olarak da adlandırılmaktadır. Artvin kestane balı bir çok hastalıklara karşı iyi geldiği ve bu balın yanlış kullanılması durumunda da insana bir takım zararları olduğu da biline bir gerçektir.

            Artvin Arhavi ketane balı astım hastalıklara karşı iyi geldiği ayni zamanda karın ağrıları, astım hastalığı, ishal, kabızlık, mide yanması, ülser, solunun yolları enfeksiyonu, kuru öksürük, yanık ve yara tedavileri, kan doşaşımı ve sarılık, tansiyon, soğuk algınlıkları, damar sertliği, kolestrol'e  karşı sorunu çözme noktasında iyi geldiği bilinmektedir.


 Artvin kestane balı

        Artvin kestane balı  kamilet vadisinde üretilmekte olup tamamen orman içerisinde yoğun olarak kestane çiçeğinden alınan ballardır. Bu bölgedeki ballarımızda katkı yem olarak arılara hiç birşey vermeden ağaç ve kayaların üzerlerinde kovanlar konumlandırılarak yada mezralarımızda fenni peteklerde  üretilmektedir.  Bu vadide kestane çiçeğinin yanında binbir çeşit çiçeklerin olduğu kamilet vadisi  henüz koruma altına alınmamıştır. 

Karakovan Farkı

     Son zamanlarda karakovanların yanında modern arıcılık olarak da fenni peteklerde de üretim yapılmaktadır. Fenni peteklerde üretilen kestane balları süzüldükten sonra süzme bal olarak piyasaya sunulmaktadır. Mençuna  şelalesi karşısında  kamilet mahallesinde üretilen ballar Mençuna kestane balı olarak müşterilerimize satışa sunulmaktadır.
Artvin Otelleri

Arhavi Otelleri
 ARHAVİ OTELLERİ
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Artvin Arhavi Otelleri
Site Haritası
Üyelik Girişi
Takvim
Saat